GeoApe Blog

Siit leiad juhendeid GeoApe's leiduva kohta, samuti häid näpunäiteid, kuidas oma GeoApe's hoitavat sisu enda kodulehel kuvada.

3964
0
Huvipunkti loomine GeoApe portaalis
11:36:12 19.09.2010

1. Käivita huvipunkti lisamise juhend

Huvipunkti loomist saab alustada mitmelt erinevalt lehelt. Huvipunkti loomisel eeltäidetud väljad olenevad sellest, mis lehelt sa punkti loomist alustasid. Kui alustasid täitmist mõnelt teemakaardi lehelt, on huvipunktide siltide hulka juba lisatud vastavad sildid, samas kui alustad huvipunkti lisamist Aadressiotsingust või teekonnapunktilt, on punkti koordinaadid juba määratud. "Minu Kola" lehelt alustades aga on kõik väljad tühjad.

2. Määra huvipunkti asukoht kaardil

Huvipunkti asukoha kaardil leidmiseks on mooduseid mitmeid:
  • Aadressi järgi otsimine. Aadressi järgi otsides tuleb silmas pidada, et kuna tegemist on Google kaardisüsteemil põhineva rakendusega, võib teatavates aadressi kaardil kuvamistes esineda vigu. Küll aga on positiivne see, et punkte on võimalik leida üle
  • Koordinaadiga asukoha määramine. Laius- ja pikkuskraadid on võimalik kirjutada vastavatesse väljadesse, mille peale punkt automaatselt õigesse kohta tõstetakse. Koordinaadi formaat on dd.dddddd, komakohtade arv ei ole piiratud.
  • Asukoha määramine kaardil. Punkti on võimalik kaardil lohistada õigesse kohta, samuti tõstetakse punkt ümber kaardile hiirega vajutades. Viimane valik teeb punkti tõstmise lihtsaks juhul kui punkti eelnev asukoht asub tema tõstetavast asukohast nii kaugel, et need punktid ei mahu korraga kaardile.

Asukoha täpse leidmiseks teeb kindlasti mugavamaks ka kaardivalik, mille hulgast kaardi päises olevate linkide abil endale sobivaima saab leida.

3. Kirjelda oma huvipunkti

Olles huvipunkti kaardile märkinud, saab jätkata tema kirjeldamisega. Lisaks huvipunkti nime ja kirjeldusele on võimalik huvipunktile lisada piiramatul hulgal silte. Neid on võimalik valida nii pakutavate siltide hulgast, vajutades neil hiirega või kirjutades sildid vastavasse lahtrisse. Mitme sildi sisestamisel tuleb sildid eraldada teine-teisest semikooloniga (;).

Kui oled huvipunkti sisestanud, suunatakse sind huvipunkti lehele, kus on sellele võimalik lisada nii pilte kui videosid, mis antud kohta illustreerida võiksid.

4. Aseta huvipunkt kaardiga oma kodulehele

Kui huvipunkt on valmis, saad sa selle lisada ka oma kodulehele. Selle jaoks on huvipunkti lehel paremas servas dialoog "Kaart oma kodulehele", milles olev kood tuleb kopeerida oma kodulehe sisusse. Tulemuseks on kaart, nagu näha ka siin:Tutvu ka lehega: Teemakaardi e. Huvipunkti kollektsiooni tekitamine.
© GeoApe.com 2008-2024