Raja kiiruse/kõrguse profiilmargusl

Nikkaluokta-MittePärisKebnekaise-Nikkaluokta. SWE

https://www.geoape.com/tracklogs/nikkaluokta-mittepariskebnekaise-nikkaluokta-swe-2466

Lisas margusl @ 2010-10-22 00:23:41

Kirjeldus

Viimaste aastate jooksul on Kebnekaisest kolmel korral mööda astutud, lõpuks tundus olevat paras aeg lihtsalt künka enda pärast kohale jalutada, võimalus 2 päeva vahel valida pidi üle saamise % ikka vähemalt 75 peale upitama.
2010-08-13 - Pooleteise nädala jooksul teist korda Nikkaluoktast Keb FjällStationisse. Katse viimasele paadile jõuda. Ebaõnnestub.
2010-08-14 - Esimene plaanitud tipupäev. Pilvine ja natuke tuult ka, varajase ärkamisega on ka raskusi, teeb parem päevatripi Tarfalasse, üle küngaste orust välja ja ringiga tagasi. Päeva kõrghetkeks jääb vaade kogu Tarfala orule, liustikule ja järvedel. Ülevalt. Ilm annab ettevõtmisele vürtsi - peale lausvihma kerib end lahti pisike torm. Kivide vahel koperdades liiguvad mõtted mööda Kebne poole lendavale telgile. Tagasi jõudes on kogu kraam siiski alles.
2010-08-15 - Teine (varu)päev tiputamiseks. Hommikul viiest hakkab laperdamine kergelt närvidele käima. Telk on kolmandiku võrra väiksemaks jäänud ja katus kipub vastu näga vajuma. Otsus üritus katki jätta tuleb üsna kergelt, kui giidid oma tõusud tuule tõttu ära jäätavad. Võiks ühe päeva veel vaadet nautida ja lebotada, aga kuna järgmisel päeval tõsuks ja Nikkaluoktasse tagasi jõudmiseks aega ei ole, pakib peale riiete tuulutamist ja mööda nõlva magamiskotiga võidu ajamist kola kokku ja sammud Nikka poole tagasi. Paadist jääb 10 minutiga maha, üks tuleks paari tunni pärast veel, aga seda ei  viitsi passima jääda.Kui Nikkani peaks alla km olema, jõuavad tagant järgi tüdinud nägudega lõunamaa-mehed, uurivad, kaua veel.

Veel teekondasid


© GeoApe.com 2008-2024