Raja kiiruse/kõrguse profiilmargusl

Norra kevadsuusk, Hardangervidda, Haukeliseter - Finse 2018/03

https://www.geoape.com/tracklogs/norra-kevadsuusk-hardangervidda-haukeliseter-finse-201803-5688

Lisas margusl @ 2018-03-31 21:40:34

Kirjeldus

Suuskadel Hardangervidda, ebanorrapäraselt lõunast põhja:  Haukeliseter - Hellevassbu - Litlos - Sandhaug - Dyranut - Kjeldebu - Finse

K 21.03 TLL-OSL lend, buss Haukeliseterisse, õhtusöök ja õlu. Kartbutikken.no'st 8. kuupäeval tellitud kaarte ei saanudki õigeks ajaks tollilaost kätte, uusi ka ostma ei hakanud - pundi peale oli samu asju juba 2 komplekti olemas + erinevad gepsumasinad erinevate kaartide ja träkkidega.

N 22.03 Haukeliseter - Hellevassbu. Rahvast mõõdukalt, päike on ere, ilm soe, peapaela ja kinnasteta sõidu ilm. Esimene ots tähistuset või siis kaheldava/vahelduva tähistusega, lihavõtteks pidavat vitsad ka tulema. Põhiliselt üks pidev lebotamine - iga paarikümne m tagant tõusudel, siis laskumistel koos paigutise pikutamisega, laskumiste vahel ja lausikul. Esimese päeva lõpus 7+ tunni peale muutus see pidev puhkamine ja ehk natuke ka vahepealne ka vähe väsitavaks, päeva esimesed 50m tõusu panid lausa ohkama. Kohalikud eriti lõunast põhja ei sõida, tahavad Haukeliseterisse pigem laskuda. Hellevassbus on pooleldi mehitatud, ametlikult läheb täieliseks teeninduseks lihavõttest, aga onkel on esimesi päevi kohal ja juhatab vägesid. Kiosk on. Riideid kuivatada saab. Vesi tuleb vedelal kujul august.
25km, ↗600m, ↘430m; pausidega kokku 08:29h, 2.9km/h

R 23.03
Hellevassbu - Litlos. Eilne on natuke kontides, päev algab tõusuga, ilm vaheldub rohkem nii tuule kui pilve poolest, kraad endiselt kerges miinuses. Mõned toredamad laskumised, enamalt jaolt küll silmad pärani kinni - sattusid need enamalt joalt pilves ja hallidele tundidele, maa ja taveas ühtemoodi valge, jalge ees olevat aimab umbes meetri-kahe kauguselt. Kokkuvõttes FacePlantFriday, 30..40 km/h pealt kulmudega pidurdamisi on detailsema träki pealt päris tore taga ajada. Tantjärgi. Ees on selge(m), taga kisub rohkem pilve. Litloses on endiselt levivaba, aga lisaks õlu, koola,  generaator, soe vesi duÅ¡Å¡ist & kraanist, käikudega õhtusöök, tubli hommikulaud, mõõdukalt rahvast. Õhtul kemmergusse saamiseks tuleb kohale jõudnud tuule ja tuisuga võidelda.
18.3km, ↗450m, ↘420m; pausidega kokku 05:07h, 3.6km/h

L 24.03
Litlos - Sandhaug. Tuul tagant, ees selge, tagant pilves, endselt kerge miinus. Hea kerge minek, teine pool veel valdavalt alla. Sandhaugi hakkavad jõudma lihavõttenädalaks trippima tulnud rahvas - täismaja, magamine dormis, Ja maja on SUUR. Ja rahvast on PALJU - sööma lastakse vahetustes. Kõik hüved olemas - levivaba, kraanid nii sooja vee kui õllega, gereraator, kempsu tarvis ei pea välja minema. Hoiatatakse noroviiruse eest, osa õnnetuid läheb isolaatorisse ja järgmisel päeval veetakse saaniga pargist välja. 
23km, ↗350m, ↘300m; pausidega kokku 05:03h,  4.6km/h

P 25.03 Sandhaug - Dyranut - Kjeldebu. Hommikul näitab kraad korraks -8C, tõuseb kiirelt -5 peale. Kohalikud lubasid Dyranuti (maja E7 ületusel) otsa lamedaks, mitte norra-lambedaks, vaid kohe päris lamedaks. Valdavalt ongi päris platoo-moodi olemine - valge, lage, avar, kergelt üles ja sama kergelt aga vähe pikemalt alla. Enne Dyranuti 140m / 4km üles. Supp, õlu, koka. Levi. Lohed. Palju lohesid. Viimasele lõigule minnes tuleb tõsisem hall ilm peale, ette väga ei näe. Laskumised tõmbavad korraks jälle vere käima, hall annab ka selleks hetkeks vähe järgi. Kjeldebus oma söögi ja lumevee peal. Kiosk toimetab. Rahvast mõõdukalt.
31km, ↗335m, ↘540m; pausidega kokku 07:39h,  4.0km/h

E 26.03
Kjeldebu - Finse. Umbes tunni jagu hilisem start, hommikune hea ilma aken läheb vaikselt üle, esimesed 3 km soojenduseks üles, aga enne sadulat läheb olemine natuke liiga värkseks ja tuleb jakile miskit tihedamat peale leida. Põksutab üles-alla, sajab valdavalt paremalt vasakule, minek suuresti pikki nõlvu ja kantidel. Rahvast juba hõredmalt, üksikud telgivedajad. Liustiku lähedal radade risti jõudes hakkavad ka massid rohkem liikuma. Sadu vahelduv, tuul vahelduv, nähtavus vahelduv. Viimased asisemad tõusud ja tagumine osa valdavalt alla. Finse on suht täis, kuigi enamus rahvast peaks juba läinud olema või saabub alles nädala lõpus, ju on paiksemad plaanid. Magamine dormis, söömine vahetustega. Lohed, tõstukid, rongid, levi. Autosid ei ole, liigutakse suuskadel ja saaniga.
27km, ↗700m, ↘535m; pausidega kokku 06:21h, 4.2km/h

T 27.03 Ooslo rong, OSL-TLL lend, lennujaama trammid veel käivad, järgmisel hommikul seitsmeks tööle.

Kola poolest oli kaasas põhjusmõtteline valmidus lumes ööbimiseks (telk, matt, soe sulg, pundi peale köök ja labidas), samas puhtalt rajal ja mööda täisteeniduse ja/või kiokitega maju käies liigub kohalik pigem labida, mati, õhema magamiskoti ja vähese söögiga. Kui restot ei ole käepärast, läheb nii õhtul kui hommikul potti letist leitav. Kelkude ja telkidega gruppe ning soliste jagub, aga põhiline mass käib ikka majast majja ning kotiga.

Jälg ja profiil ut.no kaardil - https://i.imgur.com/sboqEzH.jpg


Teekonna sildid


Veel teekondasid


© GeoApe.com 2008-2024